. . .

bg

Magazyny Last Mile Logistics

Dynamiczny rozwój rynku e-commerce doprowadził do ogromnego wzrostu przesyłek dostarczanych każdego dnia do finalnego konsumenta. Firmy ruszyły na poszukiwanie nowych rozwiązań i technologii, które zapewnią im szybsze oraz dużo tańsze dotarcie do odbiorcy z towarem, budując tym samym lojalność klientów. Według badań ponad połowa klientów domaga się dostarczenia towaru już na następny dzień od zamówienia.

Małe powierzchnie magazynowe dla branży e-commerce

Odpowiedzią na dynamiczny wzrost sektora e-commerce jest zwiększone zapotrzebowanie na małą powierzchnię logistyczną i magazynową dopasowaną do specyfiki branży. Coraz wyższe oczekiwania konsumentów wpływają na rozwój sektora Last Mile Logistics i przyczyniają się do rozwoju rynku małych modułów magazynowych SBU współpracujących z magazynami centralnymi.

Last Mile Logistics czyli logistyka „ostatniej mili” jest końcową „drogą produktu” z magazynu do klienta i jest nie tylko najdroższą, ale także najwolniejszą częścią procesu logistycznego. Firmy z sektora MiŚP aby ciągle być konkurencyjnym na rynku, zmuszone są szukać możliwości jak szybko i tanio dotrzeć do swoich odbiorców. Wychodząc naprzeciw tym problemom, Citylink wdraża nowoczesne rozwiązania przy projektowaniu i budowie magazynów SBU w Łodzi i we Wrocławiu, tak aby producenci i dystrybutorzy wielu branż znaleźli w nich nie tylko magazyny ale także biura oraz powierzchnię wystawienniczą.

Last Mile Logistics dostępne dla mniejszych firm produkcyjnych

Dzięki budowie przez Citylink niewielkich magazynów typu Small Buissnes Units, usytuowanych w granicach administracyjnych dwóch dużych miast, Last Mile Logistics staje się dostępne dla mniejszych firm produkcyjnych, usługowych oraz handlowych, jak i małych oddziałów dużych korporacji, które nie mają zapotrzebowania na wielkie hale magazynowe ale chcą równie szybko dotrzeć do odbiorcy z zamówionym towarem i wpłynąć na poziom jego satysfakcji, gdyż jak się okazuje to właśnie etap „ostatniej mili” ma największe znaczenie dla klienta.

bg

Zobacz również

Strona korzysta z plików Cookies.

OK