. . .

bg

Stolica Dolnego Śląska w TOP 5 rynków magazynowych w Polsce

Stolica Dolnego Śląska w TOP 5 rynków magazynowych w Polsce

W przeciągu ostatnich 10 lat rynek magazynowy we Wrocławiu powiększył swoje zasoby o 240%. W pierwszym półroczu 2020 roku deweloperzy oddali do użytku o 60% więcej powierzchni magazynowej niż w tym samym okresie w roku 2019. Łącznie do wynajmu lub sprzedaży zostało przeznaczone ponad 200 000 metrów kwadratowych.

Wrocławski rynek nieruchomości magazynowych od wielu lat znajduje się w czołówce rynków magazynowych i plasuje się na czwartej pozycji.

Zainteresowanie wzrasta i wszystko wskazuje na to, że rynek ten będzie się rozwijał równie dynamicznie w następnych latach.

Dlaczego najemcy wybierają Wrocław?

Bardzo dobrze rozwinięta sieć drogowa, znakomita komunikacja z pozostałymi częściami Polski jak i z krajami Europy Zachodniej oraz duży potencjał gospodarczy i demograficzny to główne atuty wrocławskiego rynku.

Bliskość granicy z Niemcami i Czechami, dwie autostrady A4 i A8 oraz drogi ekspresowe S3, S5 oraz S8 dają możliwość rozwoju nie tylko w granicach Polski, ale również na europejskie rynki.

We Wrocławiu nie brak również wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Liczne uczelnie wyższe co roku dostarczają na rynek pracy ponad 30 tyś absolwentów, z czego ponad 6 tyś to studenci biznesu i administracji a ponad 3 tyś to absolwenci kierunków inżynieryjnych.

Citylink Wrocław Stadion – magazyny typu SBU w centrum Wrocławia

Citylink Wroclaw wizualizacja widok na wjazd od ul. SzczecinskiejPoza granicami Wrocławia powstaje coraz więcej powierzchni magazynowej. Chcąc być konkurencyjnym na rynku nieruchomości magazynowych, Citylink poszukuje terenów pod inwestycje. We Wrocławiu decyzja padała na inwestycję w centrum a nie na obrzeżach.

Jakie atuty posiada inwestycja Citylink we Wrocławiu?

Przede wszystkim zapewnienie naszym najemcom najbardziej idealnego z możliwych warunków do rozwoju oraz dostępności dla ostatecznego klienta. Zależy nam na tym, aby dostawcy, klienci a także pracownicy mogli szybko i tanio dotrzeć do firmy, zmniejszając tym samym koszty dystrybucji oraz zatrudnienia o czym pisaliśmy w poście DLACZEGO WARTO WYNAJĄĆ MAGAZYN W CENTRUM MIASTA?

Główną grupę najemców we Wrocławiu stanowią operatorzy logistyczni, sieci handlowe, sektor e-commerce oraz producenci i dystrybutorzy sprzętu RTV i AGD. To głównie do nich kierujemy swoją ofertę, bo wiemy jak ważny jest czas dostawy oraz szybka i tania logistyka ostatniej mili.

Magazyny Citylink Wrocław Stadion powstają przy ulicy Szczecińskiej, tuż obok Stadionu Miejskiego dając bezpośrednie połączenie z centrum, lotniskiem oraz komunikacją miejską. Tuż przy budynku znajduje się zjazd z autostrady AOW A8, która łączy się z autostradą A4. Nowoczesny design a przede wszystkim bardzo elastyczne podejście do wymagań naszych klientów pozwalają, aby dostosować pomieszczenia do ich wymagań i oczekiwań.

W tej chwili wprowadzamy jeszcze zmiany projektu pod naszych najemców, zatem jest to idealny moment, aby zgłosić się do nas po ofertę i mieć wpływ na budowany obiekt.

bg

Zobacz również

Strona korzysta z plików Cookies.

OK