. . .

bg

Citylink rozwija skrzydła i otrzymuje pozwolenie na budowę magazynów w Łodzi

Citylink Łódź Olechów to nowa, hybrydowa inwestycja spółki CL Property łącząca w sobie koncepcję Small Business Units wraz z koncepcją magazynów wielkopowierzchniowych.

W granicach administracyjnych miasta Łódź powstanie ponad 23 000 m2 powierzchni magazynowo-biurowej, jedynie 1 500 m od zjazdu z autostrady A1 i drogi wojewódzkiej 713, dając możliwie najszybsze połączenie z najważniejszymi, krajowymi arteriami drogowymi oraz centrum Łodzi.

Położenie magazynów w centralnej Polsce to szybkość i wygoda w logistyce ostatniej mili, którą Citylink pragnie oferować najemcom.

– Głównym atutem działki, którą oddajemy pod zabudowę jest doskonała lokalizacja. Jesteśmy otoczeni ulicami miasta i skrzyżowaniami, co daje perfekcyjną ekspozycję, ale też kameralny charakter, którego brakuje w dużych parkach logistycznych. Wynajmując 10, 15 czy 20 000 m2 w Citylink Łódź można mieć poczucie, że jest się jak na własnej działce w BTS idealnie skrojonym do swoich potrzeb. Ponadto dojazd do ścisłego centrum Łodzi zajmuje kilkanaście minut, autostrada A1 to jedyne dwie przecznice od obiektu. Nie zapomnieliśmy także o pracownikach naszych najemców, gdyż w pobliżu działki mamy dostęp do komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje) oraz stacji PKP Łódź-Olechów. Wszystko to sprawia, że jest to perfekcyjne położenie dla szerokiego grona zarówno łódzkich firm jak i tych lokujących się w Polsce centralnej – mówi Michał Starybrat – Dyrektor ds. rozwoju Citylink.

Spółka CL Property wybuduje obiekt Citylink Łódź Olechów do certyfikacji BREEAM.

– Dbamy o środowisko naturalne i chcemy budować zgodnie z normami, które pozwolą nam je chronić. Dlatego też budynek Citylink Łódź jest certyfikowany BREEAM. Otrzymanie certyfikatu warunkowane jest m.in. zgłoszeniem już w momencie projektowania, ponieważ budowa obiektu jest oceniana na każdym etapie. Ocena i otrzymane punkty uzależnione są od wielu czynników takich jak: wpływ na środowisko, trwałość, emisja dwutlenku węgla, ale także od lokalizacji. Najlepiej oceniane są bowiem lokalizacje dobrze skomunikowane, znajdujące się przy głównych arteriach drogowych. Przy budowie obiektów magazynowych nie jest łatwo spełnić to kryterium, ale nasze magazyny powstają w bardzo bliskiej odległości od centrum, zatem liczmy na jak najlepszą ocenę – mówi Michał Starybrat – Dyrektor ds. rozwoju Citylink.

CITYLINK Łódź Olechów oferuje najemcom elastyczną powierzchnię magazynowo-biurową w formule Small Business Units zaczynającą się już od ok. 600 m2. Cała powierzchnia budynku to 23 145 m2 z możliwością rozszerzenia do prawie 30 000 m2.

Hala produkcyjno–magazynowa będzie budowana w technologii żelbetowej, zaprojektowana elastycznie o przeznaczeniu pod wysokie magazynowanie, lekką produkcję lub usługi. Wysokość magazynowania to 10 m, a wysokość w strefie usług 4,75 m. Każda jednostka usługowa wyposażona będzie zawsze w minimum jeden dok przeładunkowy oraz bramę podnoszoną. W kwestii ogrzewania proponujemy oszczędne ogrzewanie gazowe promiennikami gazowymi z możliwością zamiany na nagrzewnice gazowe. Oszczędne w eksploatacji, wysokowydajne oprawy oświetlenia LED w liniach świetlnych o natężeniu oświetlenia w hali min. 200 lux, z możliwością zwiększenia do 400 lux, parkingi dla samochodów osobowych w bezpośrednim sąsiedztwie wynajętej powierzchni, stacje ładowania samochodów elektrycznych na terenie parku oraz indywidualne wykończenie biur materiałami wysokiej jakości, to udogodnienia, które proponujemy naszym najemcom mówi Robert Pykacz – Dyrektor techniczny Citylink.

Oddanie do użytku budynku magazynowo-biurowo-wystawienniczego planowane jest w IV kwartale 2021 roku. Właśnie otrzymał pozwolenie na budowę, a w tej chwili prowadzone są rozmowy z najemcami aby dopasować projekt bezpośrednio do wymagań klientów.

W Łodzi mamy niesamowicie wiele możliwości, aby dopasować moduły pod najemcę. Powierzchnia magazynowa to ponad 23 000 m2 i możemy ją rozszerzyć do prawie 30 000 m2. Zindywidualizowanie projektu pod najemcę to nasza główna zaleta. Wsłuchując się w potrzeby naszych Klientów możemy w Łodzi stworzyć idealne miejsce dla większych firm, które mają zapotrzebowanie na dużą powierzchnią magazynową, ale jesteśmy w stanie także podzielić moduły tak, aby i mniejsi najemcy znaleźli u nas swoje miejsce. Zależy nam, żeby nasi Klienci mieli wpływ nie tylko na wielkość wynajmowanej powierzchni, ale również na aranżację wnętrz i ilość udogodnień, których będą potrzebowali – mówi Michał Gonicki – Leasing & Land Acquisition Specialist w Citylink.

bg

Strona korzysta z plików Cookies.

OK