. . .

bg

Citylink Łódź Olechów- logistyczne centrum Polski

Rynek magazynowy w Polsce Centralnej to jeden z najlepiej rozwijających się rynków magazynowych w Polsce. W przeciągu pięciu ostatnich lat powierzchnia magazynowa w tej części kraju wzrosła aż o 176%. Położona w obrębie samego centrum logistycznego polski Łódź, to trzeci co do wielkości rynek magazynowy w Polsce.

Co wpływa na to, że inwestorzy i najemcy decydują się na rozwijanie swoich biznesów w Łodzi?

Przede wszystkim rozbudowana infrastruktura drogowa. Łódzki rynek magazynowy położony jest na skrzyżowaniu głównych autostrad: A1 oraz A2 oraz drogi ekspresowej S8. Takie usytuowanie daje możliwość szybkiego dystrybuowania towarów w każdym kierunku.

Dodatkowym atutem jest otwarcie w 2013 roku połączenia cargo pomiędzy Łodzią a chińskim miastem Chengdu.

Dlaczego Citylink inwestuje w powierzchnie magazynowe w Łodzi?

Badając możliwości rozwoju poszczególnych rynków spółka Citylink zdecydowała się na ekspansję na rynki Polski Centralnej i w Łodzi przygotowuje się do budowy miejskiego parku magazynowego z powierzchniami biurowymi i wystawienniczymi. Jest to druga po Citylink Wrocław Stadion inwestycja spółki CL Poperty. Działka pod zabudowę położona jest przy ulicy Zakładowej, tuż obok autostrady A1. Lokalizacja ta jest najczęściej wybierana przez krajowe i międzynarodowe centra dystrybucyjne nie tylko logistyczne, ale także sieci handlowych.

Oferowane powierzchnie magazynowe przez Citylink Łódź Olechów to ponad 23 tyś.m², aczkolwiek spółka daje możliwość ekspansji o kolejne 6 tyś. m².

Łódź z dostępem do portu lotniczego, doskonałym usytuowaniem w centrum Polski, dostępem do odpowiednio przygotowanej kadry pracowniczej ma możliwość pozostać w czołówce najlepszych regionów magazynowych w Polsce.

bg

Zobacz również

Strona korzysta z plików Cookies.

OK